Шукати в цьому блозі

четвер, 1 липня 2021 р.

"Участь в онлайн-майстерні інноваційного досвіду для молодих бібліотекарів публічних бібліотек ТГ області ."

 Онлайн-майстерня «Молодий бібліотекар: «Імідж перш за все!»

КЗ"Брусницька публічна бібліотека" 30 червня взяла участь в онлайн-майстерні інноваційного досвіду для молодих бібліотекарів публічних бібліотек ТГ області на тему: «Молодий бібліотекар: «Імідж перш за все!» , яка відбулася на базі РТЦ Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка.

http://www.library.cv.ua/onlajn-majsternya-molodyj-bibliotekar-imidzh-persh-za-vse.html?fbclid=IwAR3j614aHJevU-NIPBiipHuNxP-xJHvF9TgEySWIKYA_VO_JmK-PrwO9aks




30 червня на базі РТЦ Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка відбулася онлайн-майстерня інноваційного досвіду для молодих бібліотекарів публічних бібліотек ТГ області на тему: «Молодий бібліотекар: «Імідж перш за все!».

Зі вступним словом звернулася до учасників директорка ЧОУНБ ім. М. Івасюка, голова ЧОВ ВГО УБА Наталія Філяк, яка охарактеризувала молодих бібліотекарів як рушіїв реформ у своїх громадах та  лідерів культурного і  творчого потенціалу, а також ознайомила з проєктом «Прості обличчя непростої історії» Культурно-просвітницького центру для реалізації програм освіти дорослих та культурних ініціатив «Відкритий університет для дорослих», який реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» (Чернівці) за підтримки ГО «Товариство Лева» (Львів) і фінансування National Endowment for Democracy (NED).

Про проєкти, в яких можуть брати участь бібліотекарі,  розповіла заступниця директора з питань наукової роботи ЧОУНБ ім. М. Івасюка, заступниця голови ЧОВ ВГО УБА Марія Довгань у своєму виступі  «Проєктна діяльність бібліотек як засіб реорганізації та модернізації бібліотечної роботи».

Фаховими порадами про сучасні практики гібридного формату роботи бібліотек поділилася завідувачка науково-методичного відділу ЧОУНБ ім.
М. Івасюка Тетяна Макарейчук. Продовжила онлайн-захід головна методистка  відділу ЧОУНБ ім. М. Івасюка Алла  Лупан, яка здійснила огляд нових бібліотечних  послуг  вітчизняних та зарубіжних бібліотек у слайд-презентації «Молодий бібліотекар: адаптація до нової реальності». Директорка КЗ «Публічна бібліотека ім. Г. Асакі» Герцаївської міської ради, голова молодіжної секції ЧОВ ВГО УБА Анжела Марку підготувала для молодих колег дайджест бібліоідей  «Один світ, одна бібліотечна мережа», де  розповіла про бачення сучасної бібліотеки молодими фахівцями (технічне обладнання, сучасні простори, зони інклюзії, поповнення бібліотечних фондів). Вона висловила сподівання на рішучі зміни в трансформації бібліотек та підвищення фахового рівня молодих бібліотекарів.

Власним досвідом навчання на різних платформах, написанням проєктів, співпраці з громадськими організаціями та владою «Змінюйся і змінюй бібліотеку вже сьогодні» поділилася завідувачка сектору інформаційних технологій КЗ «Публічна бібліотека Сторожинецької ТГ» Наталія Горвасюк. Вона розповіла про участь у програмі Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку «Активні громадяни», програмі «Креативна молодь змінить Україну» Фонду родини Богдана Гаврилишина у співпраці та за підтримки Українського культурного фонду, що проводить навчання проєктного менеджменту, а також висловила цікаву пропозицію щодо роботи молодих бібліотекарів в реалізації спільних проєктів.

Завершилася онлайн-майстерня фаховим спілкуванням бібліотечної молоді Буковини,  під час якої були озвучені власні успішні напрацювання з реалізації проєктів, надані креативні пропозицій щодо роботи бібліотек в умовах територіальних громад, а також прозвучала готовність до ефективних змін в розвитку бібліотечної справи, враховуючи зарубіжний досвід.

Учасники висловили вдячність організаторам заходу за можливість фахового онлайн-спілкування та вдосконалення професійної освіти.

Модераторка заходу – заступниця директора з питань наукової роботи ЧОУНБ ім. М. Івасюка, заступниця голови ЧОВ ВГО УБА Марія Довгань.

Технічне забезпечення та фото – працівники відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів.

В онлайн-майстерні взяли участь 24 учасники.


Немає коментарів:

Дописати коментар