Шукати в цьому блозі

субота, 27 березня 2021 р.

27 березня - Міжнародний день театру

 

27 березня - Міжнародний день театру

С.БРУСНИЦЯ ТІСНО ПОВ`ЯЗАНЕ З ТЕАТРОМ , АДЖЕ В СЕЛІ 7 ЧЕРВНЯ 1892 РОКУ НАРОДИВСЯ СИДІР ІВАНОВИЧ ТЕРЛЕЦЬКИЙ - ЗАСНОВНИК ПЕРШОГО БУКОВИНСЬКОГО ТЕАТРУ, РЕЖИСЕР , АКТОР , ТЕАТРАЛЬНИЙ ДІЯЧ.
На вході Центру культури та дозвілля в с.Брусниця , встановлено меморіальну дошку         Сидіру Івановичу.
В сільській бібліотеці на постійній фото - виставці "Просте обличчя непростої людини",      серед видатних людей Брусницької громади теж розміщена коротка біографія з фото Сидіра Івановича. Учасники Клубу за інтересами Дитячий Театр Книги "Веселка", який працює на базі книгозбірні , працює і розвиває творчі здібності усіх бажаючих юних акторів.
Тож зі святом вас театрали дорослі і малі !.


КОРОТКА ДОВІДКА ПРО ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ
Міжнародний день театру відзначають 27 березня на всій планеті з 1961 року за рішенням IX конгресу Міжнародного інституту театру. Він є універсальною мовою спілкування людини з буттям. Одне з найстаріших мистецтв, він завжди є осмисленням актуального і реакцією на нього. 
Театр залишається надією гуманізму, дає людині шанс зберегти і утвердити гідність, дає шанс на виживання. Неоціненну роль в утвердженні гідної постави української нації відігравали і продовжують відігрівати театри України.
Театральне мистецтво в Україні бере початок з фольклору. 
У веснянках, купальських та обжинкових піснях, у колядках та щедрівках, у весільних та похоронних обрядах наявні яскраві елементи лицедійства: слова, мелодії, танцю, пантоміми. 
За часів Київської Русі скоморохи започаткували примітивний театр – потішні видовища на майданах і базарах. 
Пізніше, в XVII – XVIII ст., популяризаторами своєрідного театру були студенти Києво-Могилянської академії, які під ставили інтермедійні вистави. Також широкого розмаху набули вертепи – мандрівні театри маріонеток із соціально-побутовими перфомансами.
Перший український стаціонарний театр був відкритий уЛьвові в 1795році, ачерез 24роки з’явилася перша українська п’єса «Наталка-Полтавка» Івана Котляревського.

пʼятниця, 19 березня 2021 р.

"Літературні читання"

 

ЛІТЕРАТУРНІ ЧИТАННЯ ДО 207 - РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА , СІЛЬСЬКІ БІБЛІОТЕКИ С.БРУСНИЦЯ , С.ЗЕЛЕНІВ , ВИЖНИЦЬКОГО РАЙОНУ , ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ,10 БЕРЕЗНЯ 2021РІК.


До Міжнародного жіночого дня 8 березня

 

"ЗУСТРІЧАЄМО ВЕСНУ З ГУМОРОМ"         

СВЯТКОВИЙ ГУМОРИСТИЧНИЙ ОН-ЛАЙН КОНЦЕРТ НА ТЕЛЕКАНАЛІ "БРУСНИЦЯ TV",      ДО МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО ДНЯ 8 БЕРЕЗНЯ ,У ВИКОНАННІ УЧАСНИКІВ КЛУБУ       ЗА ІНТЕРЕСАМИ ДИТЯЧИЙ ТЕАТР КНИГИ "ВЕСЕЛКА", ВИЖНИЦЬКИЙ РАЙОН, ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ , 8 БЕРЕЗНЯ 2021 РІК.








4 березня - 72 роки з дня народження Володимира Івасюка

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
"НАЗАВЖДИ ПОМІЖ НАС: ВОЛОДИМИР ІВАСЮК"
У ЦЕЙ ДЕНЬ 4 БЕРЕЗНЯ 1949 РОКУ , ВИПОВНЮЄТЬСЯ 
72 РОКИ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО КОМПОЗИТОРА ТА ПОЕТА НАШОГО ЗЕМЛЯКА ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА.
Володя з’явився на світ в родині українського письменника й дослідника історії буковинського краю Михайла Івасюка та вчительки Софії Карякіної. Володимир Івасюк – один із творців української естрадної музики. Він прожив коротке життя – усього 30 років, але встиг написати 107 пісень, 53 інструментальних творів, створив музику до кількох спектаклів.Першу пісню Володимир склав у 15 років на вірш свого батька «Колискова».
Івасюк - професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Мав талант до живопису. Його “Червона рута” була визнана найкращою піснею 1971 року, а “Водограй” – 1972 року.
24 квітня 1979 року Володимир пішов зранку на заняття в консерваторію. Близько 13.00 повернувся додому, взяв ноти й знову пішов, сказавши, що буде за годину. Володимира знайшли тільки 18 травня 1979 року в Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна версія слідства – самогубство.
За два місяці до смерті Володимира Івасюка викликали в КДБ для бесіди із приводу гонорарів, які він повинен був одержати за вихід своїх платівок у Канаді. Його переконували передати ці гроші в “Фонд миру” в обмін на дозвіл виїхати в Америку. Але видатного українця закордон не цікавив, і він відмовився від цієї пропозиції.
На похорон Володимира Івасюка прийшли більше десяти тисяч чоловік. Труну несли на руках до самого цвинтаря.
Пропонуємо нашим читачам декілька фото з Володимиром Івасюком. Світлини із сайту «Львів – місто натхнення»


















25 лютого - 150 річниця з дня народження Лесі Українки

 До 150 річчя від дня народження Лесі Українки , літературно - довідковий відеодовідник , Сільська бібліотека с.Брусниця , Брусницька територіальна громада ,Вижницький район ,Чернівецька область , 25 02.2021 рік.



21 лютого Міжнародний день рідної мови

 

ЛІТЕРАТУРНІ ЧИТАННЯ
ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ
СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА С.БРУСНИЦЯ ,
БРУСНИЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА.
Відео за посиланням - https://www.facebook.com/100010778989063/videos/1355983631437590/

Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
Міжнародний день рідної мови — день , який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року . Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, 
що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі .

20 лютого -День героїв Небесної Сотні

 20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

“ ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ ДОКИ ПАМ’ЯТЬ ПРО НИХ ЖИВА”
(“ НЕБЕСНІЙ СОТНІ ” ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ) ФОТО-ВИСТАВКА-ОБГОВОРЕННЯ . СІЛЬСЬКА БІБЛІОТЕКА С.БРУСНИЦЯ , БРУСНИЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА.
7 років тому Україна і світ стали свідками героїчних подій – повстання українців у боротьбі за свою свободу і вільний проєвропейський вибір. Смерті мирних протестувальників в центрі Києва 18, 19 i 20 лютого 2014-го року започаткували нову еру в історії незалежної України, яка була змушена знову захищати свій суверенітет, демократію та територіальну цілісність від російського агресора.
Сьогодні багатомільйонна українська діаспора вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні та вимагає притягнути до відповідальності винних у цьому злочині. Жертви Героїв Небесної Сотні та Революції Гідності, їхній внесок в боротьбу за незалежність України стоїть в історії поряд Героями Крут, бійцями Української Повстанської Армії, дисидентами-шестидесятниками та хоробрими захисниками України.
З року в рік ми продовжуємо пригадувати світу, якими були принципи і цінності, за які Герої Небесної Сотні заплатили своїми життями: гідність, демократія, рівність, верховенство закону і права. Революція Гідності, визначна подія сучасної української історії, є одним з ключових моментів українського державотворення, визнаним на світовому рівні виразником ідеї національної свободи.
Україна сьогодні відіграє роль «провідної зірки демократії» в регіоні, а також є взірцем для народів Білорусі та Росії, прямим свідченням того, що демократія може захищатися, а за свободу потрібно стояти до кінця – тоді режим впаде.
«У 2014-му, на численних Майданах, українська діаспора поширювала правду про українські події в світових столицях. Минуло 7 років, однак наші голоси не стихали і не стихнуть. Ми закликаємо світові спільноти не піддаватися провокаціям російської дезінформації, спрямованим на дискредитацію Революції Гідності. Небесна Сотня – віддані герої, котрі ризикували життями задля вільного, гідного, європейського, демократичного вибору українців», – наголосив Президент СКУ Павло Ґрод.