Шукати в цьому блозі

вівторок, 26 квітня 2016 р.

Усний журнал

                      " Чорнобиль - місто привид " 
26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф в Україні... 
Вибухнув  реактор чорнобильської атомної електро станції. Саме сьогодні виповнилося рівно 30 років з того жахливого дня, який чорним крилом облетів  багато сіл і міст України і сусідніх держав. В ці дні по всій україні проходять заходи з вшанування усіх загиблих у ті жахливі роки. В приміщенні бібліотеки с.Брусниця, відбувся усний журнал де школярі ознайомилися з історією чорнобильської катастрофи та її наслідками, які не полишають нас  довгих 30 років. 


субота, 23 квітня 2016 р.

Майстер - клас !!!

" Великодні барви  писанки "
Зовсім скоро в православному житті людей, настане найважливіший свято – Великдень або Воскресіння Христове.
 Це одне з найдавніших християнських свят на Україні, яке святкується на честь воскресіння Ісуса Христа.
За однією з народних великодніх традицій, є писання писанок, які є невідємною атрибутикою цього свята.
Тож в приміщенні бібліотеки с.Брусниця 23 квітня, юні жителі села, мали можливість повчитися писати великодню писанку за звичайним  старовинним методом писачком або, як в нас в селі кажуть , ще  - кірсточка. Колись орнаменти наводили  бджолиним воском, який після окрашення яєць, обтирається над свічкою, а вдомашніх умовах ставиться в піч, як робили колись в старовину або в сучасних умовах в електро  або газову духовку.
В результаті виходить традиційна українська писанка, яку писали ще наші пращури на основі натуральних матеріалів.
Заздалегіть на заготовлених малюнках з різними орнаментами та схемами писанок діти з задоволенням мудрували над своїми композиціями, які вони майже всі в перший раз, наводили самі, таким не звичним методом – як бджолиним воском.
З терпіння ставилися  до кожного етапу малювання писанки, адже після наведення обраного орнаменту воском, потрібно було виконати, ще ряд робіт з підготовки до окраски в певні кольори, щоб писанка вийшла гарна і різнокольорова.
За всім процесом роботи, який тривав більше трьох годин, слідкувала і навчала народна майстриня – любитель  - Марія Василівна Флорескул.

Діти уважно слухали і виконували всі настанови і  з цікавістю розпитували чи правильно виконують роботу. Результат не забарився, кожен по різному виконав свою роботу, але всі задоволені  розійшлись по домівках з власною писанкою, яку написали своїми руками. В кожного з дітей, залишилася часточка того духу, писання писанки, адже, це наша національна народна Українська традиція, яку ми повинні зберігати і передавати в таких майстер - класах своїм нащадкам.